barba
01 دی 1401 - 23:50

کسب رتبه نخست کشوری برای کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد/مقام اول در اجرای طرح کشت قراردادی+سند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کسب رتبه نخست این استان در کشت قراردادی گندم و رتبه سوم طرح جهش تولید در دیمزارها خبر داد و گفت: این طرح‌ها در حال اجراست و تلاش همکاران من در نهادینه شدن این دو سیاست کلان کشور ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج سید علی معتمدی‌پور در جمع خبرنگاران با اشاره به موفقیت این سازمان در کسب رتبه نخست کشور در اجرای طرح کشت قراردادی محصول گندم اظهار کرد:

سطح تعهدی کشت قراردادی گندم آبی در سطح استان ۲۱ هزار و ۷۵ هکتار هکتار بوده که تا این لحظه حدود ۱۴ هزار هکتار از این تعهد اجرایی شده و رتبه نخست کشور را کسب کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: تعداد قراردادهای منعقد شده تاکنون ۲ هزار و ۵۱۴ مورد بوده و تعداد ۲ هزار و ۴۶۹ کشاورزدر این طرح مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه برش شهرستانی متناسب با سطوح آبی شهرستان‌ها و همچنین بر اساس برنامه اجرایی گندم با رعایت برنامه الگوی کشت استان تنظیم و جهت اجرا به مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ارسال شده و در این زمینه عملکرد همکارانم از ستاد تا دورترین روستای این استان ستودنی و قابل تقدیر است.

معتمدی‌پور اجرای تعهد استان کهگیلویه و بویراحمد را حدود ۶۴ درصد اعلام کرد و یاداور شد: این استان در زمینه اجرای کشت قراردادی بهترین عملکرد را در کشور داشته است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی همچنین به اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها اشاره کرد و گفت: در این طرح نیز با پیشرفت ۹۴ درصدی در ردیف سه استان برتر کشور قرار گرفتیم که موفقیتی قابل توجه است.

معتمدی‌پور افزود: این موفقیت‌ها تصادفی نبوده بلکه با یک برنامه و انسجام تیمی و پای کار بودن همه مدیران و کارشناسان پهنه رقم خورد.

 

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 927310