barba
26 دی 1401 - 19:00

سرانه فضای آموزشی ‌کاشان مطلوب نیست

فرماندار کاشان با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی در کاشان مطلوب نیست، گفت: برخی مناطق به شدت با کمبود زمین مواجه هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، محمدشریف زارعی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش ضمن اشاره به تشکیل کارگروه ویژه پیگیری مصوبات جلسات شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: الحاقاتی به شهر اضافه می‌شود که در بین آنان اراضی با کاربری آموزشی نیز وجود دارد و لازم است تا در خصوص آنان اطلاعاتی کسب شود.

وی با بیان اینکه در برخی نقاط شهر به شدت با مشکل زمین مواجه هستیم، افزود: سرانه فضای آموزشی در شهرستان کاشان با توجه به جمعیت دانش‌آموزی مطلوب نیست و لازم است در این زمینه اقدامات اساسی صورت پذیرد.

فرماندار شهرستان کاشان با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های نوسازی مدارس کمبود زمین است، ابراز داشت: ساخت زمین حداقل دو الی سه سال زمین می‌برد در حالی که اگر زمین وجود داشت مدرسه ساخته شده و دانش‌آموزان می‌توانستند در مدرسه نوساز تحصیل کنند.

وی با بیان حداقل به 20 الی 30 مدرسه نیاز است، گفت: ما نیازمند 100هزار مترمربع زمین برای ساخت مدرسه نوساز داریم در حالی که خیر بیشتر به ساخت مدرسه تمایل دارد و در حوزه تملک زمین کمتر خیر در این زمینه پیدا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسعید حسینی نماینده ولی فقیه در کاشان نیز در جلسه شورای آموزش و پرورش ضمن اشاره به آیات مبارکه سوره جمعه، اظهار داشت: ما باید نقص را متوجه خود و نه خداوند متعال بدانیم و این موضوع در آیات قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تلاوت قرآن باید در مدارس مورد توجه قرار بگیرد، افزود: هدف آن است که رذائل اخلاقی از وجود ما پاک کند و هدف از بعثت پیامبر اکرم(ص) نیز همین است و با تمرین و ممارست این موضوع امکان‌پذیر است.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه بخش مهم آموزش و پرورش باید تفسیر قرآن کریم، تربیت و تکزیه باشد، ابراز داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب مخاطب نخست آن فعالان حوزه علم است و از این رو باید همه فعالان در این عرصه تلاش کنند تا دانش‌آموزان عالم پرورش پیدا کنند.

وی با بیان اینکه علم یک فضیلت است، گفت: از تمامی افرادی که برای آموزش و پرورش تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم چراکه هم آموزش و هم پرورش اهمیت دارد و از این رو اگر مدیر لایق باشد و طرح امین نیز به خوبی اجرا شود، مدرسه در طراز قابل قبولی قرار دارد.

‌حسینی با بیان اینکه اولیاء و مربیان نقش مهمی در مدارس دارند، تصریح کرد: به لطف حضور دانش‌آموزان در مدارس اولیاء در جلسات اولیاء و مربیان شرکت می‌کنند و بر همین اساس باید این انجمن سیر داشته باشد و در طول جلسات مختلف والدین رشد پیدا کنند.

انتهای پیام/801/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 981181