barba
28 آذر 1401 - 14:18

تشکیل قرارگاه قرآنی نور در سپاه پاسداران

رشت- دبیر قرارگاه قرآنی نور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تشکیل قرارگاه قرآنی نور گفت: مأموریت اصلی این قرارگاه سیاست‌گذاری و هدایت کلان فعالیت‌های قرآنی سپاه و بسیج است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ پاسدار علی شهبازی ظهر دوشنبه در دیدار با فرمانده سپاه قدس گیلان یکی از اهداف سپاه پاسداران را ترویج ارزش‌های دینی و اخلاقی در جامعه دانست و اظهار کرد: ترویج معارف دینی و معرفت قرآنی در جامعه از وظایف سپاه است.

دبیر قرارگاه قرآنی نور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قرآنی شدن جامعه به ایستادگی یک ملت در برابر دشمنان کمک می‌کند، افزود: اگر مفاهیم دینی و قرآنی در جامعه جاری شود، در بزنگاه‌های حساس در برابر نفوذ دشمن ایستادگی می‌کنند.

سرهنگ شهبازی با اشاره به تشکیل قرارگاه قرآنی نور تصریح کرد: هدف از تشکیل این قرارگاه استفاده از ظرفیت‌های کل سپاه برای فعالیت‌های قرآنی است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های مختلف قرآنی در سپاه گفت: برگزاری کلاس‌های تخصصی حفظ و قرائت قرآن کریم در ستاد و نواحی، برگزاری مسابقات مختلف با موضوعات قرآنی شامل تفسیر، مسابقات پیامکی، حفظ آیات منتخب، برگزاری کرسی تلاوت قرآن کریم و برگزاری مسابقات سراسری قرآنی از جمله برنامه‌های سپاه در حوزه افزایش مفاهیم قرآنی است.

سرهنگ شهبازی افزود: مأموریت اصلی این قرارگاه سیاست‌گذاری و هدایت کلان فعالیت‌های قرآنی سپاه و بسیج است.

وی بیان کرد: نهادینه شدن آموزه‌های قرآنی در سَبکِ زندگی آحاد کارکنان، بسیجیان و خانواده‌ها، نظام‌مند شدن کلیه برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی سپاه و بسیج و هماهنگی، انسجام و هم‌افزایی در بخش‌های مختلف متولی فعالیت‌های قرآنی از اهداف مهم قرارگاه قرآنی نور هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 919927